Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

GLONET, raster, vektör ve Grid (SAM-Yükseklik) verileri enteraktif bir küre üzerinde görüntüleme, editleme, sorgulama, analiz imkânı sağlayan, komple bir küre(Globe/Earth) istemci ve sunucu sistemidir.

Türkçe Arayüz ve İçerik

Türkiye pazarında %90 yaygınlığa sahip Netcad ürün ailesinin bir üyesi, tamamen ulusal kaynaklarla yapılan, Türkçe arayüzleri ve içeriği ile yerli bir üründür.

NETGIS Server Entegrasyonu

GloNet sunucuları NETGIS Server sunucuları üzerinde çalışırlar. NETGIS Server Performansı kanıtlanmış OGC uyumlu (WFS, WMS, SFS, CAT/CSW, WCS ) GIS sunucusudur.

3B Görüntüleme

Coğrafi verilerini 3B ortamda görüntülemek isteyen, coğrafi verilerini dünya üzerindeki diğer sunucularda mevcut verilerle beraber görmek isteyen, coğrafi verilerini dünya ölçeği ile sokak ölçeği arasında sürekli olarak görmek isteyen her kişi ve kurum tarafından kullanılabilir.

Coğrafi Verilerinizi 3B Ortamında Görüntüleyin

GLONet sunucuları NETGIS Server sunucuları üzerinde çalışırlar. NETGIS Server Performansı kanıtlanmış OGC uyumlu (WFS, WMS, SFS, CAT/CSW, WCS ) GIS sunucusudur.

Coğrafi verilerini 3B ortamda görüntülemek isteyen, coğrafi verilerini dünya üzerindeki diğer sunucularda mevcut verilerle beraber görmek isteyen, coğrafi verilerini dünya ölçeği ile sokak ölçeği arasında sürekli olarak görmek isteyen her kişi ve kurum tarafından kullanılabilir.

GLONET Bakış Açınızı Değiştirecek

GLONET, internet/İntranet üzerinden bağlanabildiği WMS ve WFS sunucularının verilerini veya lokal veri setlerinizi 3 boyutlu olarak görmenizi ve analiz etmenizi sağlar. GloNET istemcisi Stereo desteklidir. Bu sayede en basit grafik kartı ve basit gözlük veya en gelişmiş Stereo iş istasyonu ile de etkili görüş imkanı sağlar. Stereoskopik görüş dünyaya bakışınızı değiştirecek bir yaklaşımdır.

Yüksek çözünürlüklü raster ve SAM verisi kullanılabilir.

  • Çizim yapma, renklendirme, semboloji atama,
  • Çizimleri yerel diske saklama,
  • Koordinat, uzunluk, alan ölçümleri,
  • Analiz Yapma (Görüş Analizi, Profil Alma, Bakı)
  • Özniteliklere göre tematik gösterim (Renk, sembol, Yükseklik Abartısı, Alan üzerinde çubuk/pasta grafikler)
  • Küre üzerine 3 boyutlu detay (kule, bina, araç vb.) görüntüleme ve ekleme işlemleri gerçekleştirilebilir.

GLONET ve API Kullanımı

GLONET geliştirildiği platformun doğal gereği olarak zengin API sunar. API Kullanımı sadece masaüstü GLONET istemcisinde değil, aynı zamanda sunucu tarafında da geçerlidir. Web uygulamaları veya NETGIS Server Web servislerini kullanan masaüstü veya browser uygulamaları geliştirmek mümkündür.

GLONET sunucuları verilerin kritik olduğu uygulamalar için şifreleme yöntemlerine destek verir. Şifreleme ile sunucu ve istemci arasındaki veriler tamamen kurum/kullanıcının istediği ve bildiği bir yöntem ile yapılır.

Teknik Videolar

Rapor Tasarımı, Sorgu Sonucu Özelleştirmesi, Dokümantasyon, Süreç Yönetimi, Doküman Arşivi, İşlem Günlükleri, Dil Desteği, Netigma Bilgi Kaynakları, Özel Sayfa Eklemek, Netigma Bileşeni Oluşturma, NCDN Tanıtımı, Sorgu Şablonları, Anasayfa Tasarımı konu başlıklarından oluşan çalışma örneklerini izleyebilirsiniz.

Netcad Bilgi Paylaşım Platformu

Web üzerinden 7/24 ücretsiz teknik destek hizmeti veren forum, 50.000'i aşkın üyesinin ihtiyaç duyduğu her an soru sorabildiği, sorularına Netcad teknik uzmanları tarafından anında cevap alabildiği, merak edilen konulara ilişkin daha önce sorulmuş sorular ve bu sorulara verilen cevapları inceleyebildiği teknik bilgi paylaşım platformudur.

Tek yapmanız gereken Netcad Forum'a giriş yapmak. Üye değilseniz şimdi üye olmanın tam zamanı!

  • No labels