Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Netcad Base Netcad sunucu uygulamalarının kullanıcı, yetki, işlem günlükleri, parametre, süreç yönetimi, zamanlanmış görevler gibi ihtiyaçlarını karşılayan ürün ailesidir. Netcad Base ürün ailesindeki uygulamalar SOAP servis desteğine sahip olduğu için istendiğinde diğer uygulamalar tarafından da ortak kullanılması mümkündür. Böylelikle kurumlar, tüm uygulamalarını merkezi bir yapı üzerinden yönetebilirler.

Ürün Ailesi

Netcad Base ürün ailesi toplan 5 adet uygulamadan oluşur.

  1. Yetki Sunucusu
  2. Log Sunucusu
  3. Parametre Sunucusu
  4. Süreç Sunucusu
  5. Zamanlama Sunucusu

Ortak Özellikler

Netcad.Base ürün ailesindeki sunucu uygulamalarının ortak birkaç özelliği vardır.

  • Her uygulama bir web uygulamasıdır.
  • Her uygulamanın kendine özel servisleri vardır.
  • Her uygulamanın kendine özel servislerinin çağrılabileceği kendine ait bir API'si vardır.
  • Her uygulamanın kendine özel işlemleri yapabileceği arayüzleri vardır.

Yetki Sunucusu

Yetki sunucusu, kayıtlı uygulamaların yetkiye konu işlemlerinin görünmesi, kullanıcı/grup yönetimi, kullanıcı/grup yetkilerinin uygulama, kayıt, bölge bazında bazında düzenlenmesi hakkında temel fonksiyonlara sahip Netcad Base uygulamasıdır.

Log Sunucusu

Log Sunucusu, uygulamaların tuttuğu logların tek yerden yönetilebilmesini sağlayan Netcad Base uygulamasıdır.

Parametre Sunucusu

Parametre Sunucusu, Netcad uygulamalarının modüllerinin yüklenip, yüklenmeyeceği, eklentilerin ayarları, bu ayarların birbiri ile senkronunu sağlama gibi temel fonksiyonlara sahip Netcad Base uygulamasıdır.

Süreç Sunucusu

Süreç Sunucusu, kayıtlı uygulamaların süreçlerini tanımlama, yönetme, gerektiğinde geri bildirim verme gibi temel fonksiyonlara sahip Netcad Base uygulamasıdır.

Zamanlama Sunucusu

Zamanlama Sunucusu, kayıtlı uygulamalarının zamanlanmış görevlerini saklama, yönetme gibi temel fonksiyonlara sahip Netcad Base uygulamasıdır.

Teknik Videolar

Rapor Tasarımı, Sorgu Sonucu Özelleştirmesi, Dokümantasyon, Süreç Yönetimi, Doküman Arşivi, İşlem Günlükleri, Dil Desteği, Netigma Bilgi Kaynakları, Özel Sayfa Eklemek, Netigma Bileşeni Oluşturma, NCDN Tanıtımı, Sorgu Şablonları, Anasayfa Tasarımı konu başlıklarından oluşan çalışma örneklerini izleyebilirsiniz.

Netcad Bilgi Paylaşım Platformu

Web üzerinden 7/24 ücretsiz teknik destek hizmeti veren forum, 50.000'i aşkın üyesinin ihtiyaç duyduğu her an soru sorabildiği, sorularına Netcad teknik uzmanları tarafından anında cevap alabildiği, merak edilen konulara ilişkin daha önce sorulmuş sorular ve bu sorulara verilen cevapları inceleyebildiği teknik bilgi paylaşım platformudur.

Tek yapmanız gereken Netcad Forum'a giriş yapmak. Üye değilseniz şimdi üye olmanın tam zamanı!

  • No labels