Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

OSBNET çözümleri, Netcad’in tüm mühendislik ürünlerinin yanında Organize Sanayi Bölgeleri için geliştirilmiş özel ürün ve hizmetlerden oluşur. OSBNET, Netcad masaüstü mühendislik projelendirme ürünleri ile otomatik veri alışverişi yapabilir ve Organize Sanayi Bölgeleri’ne ait tüm coğrafi ve sözel verilere internet ortamında yetkiler dâhilinde erişilmesini sağlar. Genel anlamda ise gereksinimlerin saptanarak Organize Sanayi Bölgeleri’nin gelişiminde daha hızlı, daha ekonomik hizmet üretiminin sağlanması; mevcut sorunların hızlı, doğru ve ekonomik bir şekilde çözülmesi hedef olarak belirlenmiştir.

OSBNET İle Yapabileceklerinizden Bazıları

Organize Sanayi Bölgeleri’nde imar ve parsel, çevre yönetim, altyapı, hizmet, enerji altyapı, tesis ve üretim bilgilerine güncel ve doğru olarak ulaşılması ve bu bilgiler üzerinden analiz ve raporlar elde edilmesi önem arz etmektedir.

OSBNET ile,

 • OSB hizmetlerinin daha hızlı ve etkin olması sağlanır.
 • Ulusal Adres Veri Tabanı standartlarında adres bilgilerinin sayısal haritalar ile ilişkilendirilmesini ve yönetilmesini sağlar.
 • Kullanıcılara gelişmiş sorgu ve raporlama araçları sunar.
 • Farklı birimler arasındaki bilgi paylaşımını organize eder.
 • TAKBİS uyumludur. Tapu sicil bilgilerinin, OSB’deki diğer veriler ile entegre edilmesini sağlar.
 • OSB’ye ait yol, yapı, parsel fabrika, tesis envanter bilgilerine sahip olunmasını sağlar.
 • OSB içerisinde yer alan tesislere ait tüm öznitelik bilgilerinin raporlanabilir olmasını sağlar.
 • OSB’lere ait kadastro, plan, numarataj, hali hazır, uydu fotoğrafı gibi temel coğrafi verilerin ortak veri tabanı üzerinden yönetilmesini sağlar.
 • NVİ üzerinde verilen ruhsat ve iskanların arşivlenerek raporlanabilir olmasını sağlar.
 • OSB içerisinde yer alan tesislerin, tesis adı, sektörü, faaliyet türü, çalışan sayısı ve faaliyet durumu gibi öznitelik bilgilerine göre sorgu ve rapor alınabilmesini sağlar.
 • Bakanlık tarafından verilen ÇED raporu ve çevre belgelerinin takibinin yapılmasını sağlar.
 • Altyapı bilgilerinin (elektrik, doğalgaz, su) sistem entegrasyonunu yaparak tüm coğrafi ve sözel bilgiler ile ilişkisel biçimde görüntülenmesini sağlar.


 

 

Teknik Videolar

Rapor Tasarımı, Sorgu Sonucu Özelleştirmesi, Dokümantasyon, Süreç Yönetimi, Doküman Arşivi, İşlem Günlükleri, Dil Desteği, Netigma Bilgi Kaynakları, Özel Sayfa Eklemek, Netigma Bileşeni Oluşturma, NCDN Tanıtımı, Sorgu Şablonları, Anasayfa Tasarımı konu başlıklarından oluşan çalışma örneklerini izleyebilirsiniz.

Netcad Bilgi Paylaşım Platformu

Web üzerinden 7/24 ücretsiz teknik destek hizmeti veren forum, 50.000'i aşkın üyesinin ihtiyaç duyduğu her an soru sorabildiği, sorularına Netcad teknik uzmanları tarafından anında cevap alabildiği, merak edilen konulara ilişkin daha önce sorulmuş sorular ve bu sorulara verilen cevapları inceleyebildiği teknik bilgi paylaşım platformudur.

Tek yapmanız gereken Netcad Forum'a giriş yapmak. Üye değilseniz şimdi üye olmanın tam zamanı!

Kocaceli Belediyeleri

Dilovası OSB

Gebze OSB

Haberler

There is no content with the specified labels

Başarı Hikayeleri

There is no content with the specified labels

1 Comment

 1. Anonymous

  Organize Sanayi Bölgeleri için ideal yazılım. OSB'ler için direkt, OSB'lerde hizmet veren-alan her kişi ve kurum için de dolaylı fayda sağlayacaktır. Ostim Organize Sanayi Bölgesi gibi rüştünü ispat etmiş bir OSB'nin  muhakkak denemesi gerekir. Ser Elektronik