Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

NETCAD/TAPU Mülkiyet Analizi, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü ile protokol şartlarını sağlayan resmi kurumların güncel tapu ve kadastro verilerini Netcad Masaüstü ile indirdikten sonra Analiz Haritasını üretmeye yarayan analiz aracıdır.

NETCAD/TAPU Mülkiyet Analizi ile Harita Hazırlama

  • Netcad/TAPU Mülkiyet Analizi ile gruplanmış malik adı listesi üzerinden istenilen amaca yönelik farklı tematikler hazırlanabilir.
  • Hazırlanan Analizler "Favoriler" bölümüne kaydedilebilir. Kaydedilen analizler tekrar tekrar kullanıcı ekranına çağrılabilir.

 

 

 

 

NETCAD/TAPU Mülkiyet Analizi ile;

  • Seçilen bir alan, kentsel dönüşüm bölgesi, 18 uygulama sınırı, bir plan bölgesi veya mahalle/il/ilçe sınırı içine giren indirilmiş tapu kayıtları üzerinden Tematik Harita hazırlanabilir.
  • Sadece Tüzel Kişilik, Tüzel/Özel Mülkiyet, Hissedarların Tümü, Maliye Hazinesi Alanları, İlgili Belediye Mülklerinin Alanları gibi farklı amaçta analizler mümkündür.
  • Hazırlanan Tematik Harita üzerinden Rapor Dökümü alınabilir.

NETCAD/TAPU Mülkiyet Analizi ile Harita Hazırlama

  • Netcad/TAPU Mülkiyet Analizinde aynı kişiler birleştirilebilir. Birleşimler temizlenebilir.
  • Toplu olarak Analizde kullanılan Gerçek Kişiler Şahış olarak tanımlanabilir.
  • Analiz için indirilmiş verilerde Adres bilgileri de varsa Adresli Malik Raporları alınabilir.

 

 

 

 

Mülkiyet Analizi

Kurumlar e-devlet modülü ile, çalıştıkları alanın parsel ve malik verilerini indirebilmekte olup, özellikle Kamu Tüzel Kişiliklerinin sahada dağılımını görmek istemektedirler. Örneğin belediyenin mülkleri, TOKİ arazileri, Maliye Parselleri, Orman Alanları, Dernek ve Vakıfların kullanım parselleri gibi birçok başlıkta bu verileri gruplayıp istediklerini görüntüleyebilmektedir.

Çeşitli Tematikler

Şahıs ve tüzel kişiliklerin arazilerinin istenirse hisse durumlarına göre de dağılımı mümkündür.

Özellikle kentsel dönüşüm sürecinden geçen alanlarda alanın mülkiyet dağılımı, gerçek/tüzel kişi durumu ile tam/hisseli olma koşulları hak sahipliklerinin belirlenmesi ve yeniden sahiplendirme oranlarının tespitinde önem kazanmaktadır.

Teknik Videolar

Rapor Tasarımı, Sorgu Sonucu Özelleştirmesi, Dokümantasyon, Süreç Yönetimi, Doküman Arşivi, İşlem Günlükleri, Dil Desteği, Netigma Bilgi Kaynakları, Özel Sayfa Eklemek, Netigma Bileşeni Oluşturma, NCDN Tanıtımı, Sorgu Şablonları, Anasayfa Tasarımı konu başlıklarından oluşan çalışma örneklerini izleyebilirsiniz.

Netcad Bilgi Paylaşım Platformu

Web üzerinden 7/24 ücretsiz teknik destek hizmeti veren forum, 50.000'i aşkın üyesinin ihtiyaç duyduğu her an soru sorabildiği, sorularına Netcad teknik uzmanları tarafından anında cevap alabildiği, merak edilen konulara ilişkin daha önce sorulmuş sorular ve bu sorulara verilen cevapları inceleyebildiği teknik bilgi paylaşım platformudur.

Tek yapmanız gereken Netcad Forum'a giriş yapmak. Üye değilseniz şimdi üye olmanın tam zamanı!

İşlev GrubuModül AdıAçıklama 

İç İşleri Bakanlığı' nın TAKPAS ve Megsis Servislerine Bağlantı

KRM.Tapu Servis

KRM.TAPU Web Uygulaması, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü ile protokol şartlarını sağlayan resmi kurumların güncel tapu verilerine web ve mobil ortamda ulaşabileceği bir web uygulamasıdır.

TAPU SERVİS

Arazi Analizleri

Analist

Mülkiyet Analiz Haritası hazırlanması için Analist Modülü bağımlılığı mevcuttur..

ANALIST

 

Takbis ve Megsis Verilerine Masaüstü Erişim

Netcad.Tapu

3D+ lisansı var ise Planet içinde 3D Simülasyon opsiyonu gelmektedir. Planet’in ürettiği 3D Şehir Planının görüntülenmesi için gereken uygulamadır.

NETCAD TAPU