Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Röportaj Tarihi: 25 Nisan 2019

Bize kısaca kendinizden bahseder misiniz?

1991 yılından bu yana İzmit, Üsküdar, Ümraniye ve Ataşehir gibi çeşitli belediyelerin farklı birim ve kademelerinde Mühendis, Şef ve Müdür olarak görev aldım.

 

Coğrafi Bilgi Sistemleri sizin için ne ifade ediyor? Hayatınızdaki önemi nedir?

CBS’ nin Belediyelerde kurulması, hayatımıza doğru bilgiye erişim, haritalar, planlar, projeler, tasarımlar, hedefler ve şimdi de kentsel dönüşüm gibi iyilikler kattı.

Aslında CBS’ lerin kurulması her aşamada görev şevkimizi artıran bir faktör oldu. Hayatımızı kolaylaştıran müthiş bir veri tabanı ve bilgi bankası haline geldi. Bu da bizlere sürekli gelişim imkanı sundu. Artık sınır yok! Yeter ki çalış ve veri üret  

 

Netcad Yazlım ile ne zaman tanıştınız? Hayatınıza kattıkları hakkında kısa bir bilgi verebilir misiniz?

Netcad ile 1994 yılında Ümraniye Belediyesi’nde tanıştık. Akabinde parselasyon planlarının yapımında aktif olarak kullandık.

Mesleğimiz ve görev alanlarımız dahilinde yaptığımız işlerde bizlerin gelişimine büyük katkıları olmuştur. Kullanıcıdan gelen bildirimleri dikkate aldığı için bizlerin de NETCAD’ e katkıları olmuştur. Kısacası beraber geliştik, ilerledik de diyebiliriz.

 

Netcad’ e dair unutamadığınız bir anınız var mı, varsa paylaşabilir misiniz?

Çalıştığım belediyelerin çoğunda Netcad kullanımını ilk teşvik eden hep ben olmuşumdur. Kurumların iş yapış şekillerini bilişim sistemlerine taşırken diğer mesai arkadaşlarımızdan direnç gördüğümüz de oldu tabii.

Netcad bizlerin de verdiği geri bildirimlerle sürekli kendini geliştiren ve ilerleyen bir program. Her şey çok daha güzel olacak... CAD’ teki gelişimi GIS’ te de görmeyi özlemle bekliyoruz.

 

  • No labels