Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Röportaj Tarihi: 15 Mayıs 2019

Bize kısaca kendinizden bahseder misiniz?

1973 Muğla doğumluyum. İlk-Orta-lise eğitimimi Muğla'da tamamladım. 1994 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama bölümünden mezun oldum. 1994 yılından beri de İ.N.D. Tur. Sey. İnş. Taah. Tic. Planlama Müh. Ltd.Şti.'de  şehir plancısı olarak çalışmaktayım. Evliyim. Eşim de şehir plancısı. İki de oğlum var.

 

Coğrafi Bilgi Sistemleri sizin için ne ifade ediyor? Hayatınızdaki önemi nedir?

CBS, planlama açısından kent doku oluşumunda tüm verilerin veri tabanı olarak bize sunulması anlamında çok önemli.

 

Netcad Yazlım ile ne zaman tanıştınız? Hayatınıza kattıkları hakkında kısa bir bilgi verebilir misiniz?

Netcad'le 2003 yılında tanıştım. Aldığım planlama eğitimi döneminde (1990- 1994) bütün çizimlerimizi, alan hesaplarımızı, tasarımlarımızı hep elle yapardık. Önceleri kısa süreyle yabancı bir takım yazılımlar kullandım. Ancak 2002 yılı itibariyle Netcad kullanmaya başladım ve o günden beri de aktif olarak Netcad kullanıcısıyım. Yıllarca elde çizim yapmış biri olarak Netcad'in diğer programlara göre işimi çok çok kolaylaştırdığını söyleyebilirim ve görmekteyim ki çok profesyonelce çalışıyorsunuz.

 

Netcad’ e dair unutamadığınız bir anınız var mı, varsa paylaşabilir misiniz?

Netcad'i yıllardır ofisçe kullanmaktayız. Proje teslim aşamalarında ortam hep gergin olur. Karşılaştığımız sorunların çözülmesi konusundaki telaşımıza ve çözüldüğünde duyduğumuz mutluluğa da en çok sizler tanık olmuşsunuzdur. Portal sürecinizle bu sorunların kısa sürede çözümlenmesinde sanırım öncelikle siz geliyorsunuz.
  • No labels