Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Röportaj Tarihi: 24 Haziran 2019

Bize kısaca kendinizden bahseder misiniz?

1969 Elazığ Palu doğumluyum. 1989 Yılında Dicle Üniversitesi Kadastro Bölümünden, 1994 yılında ise KTÜ jeodezi bölümünden Harita Mühendisi olarak mezun oldum.1989-1991 yıllarında DSİ XV bölgede Baraj kont. Hizmetinde çalıştım.1996 yılından beri de Bursa Büyükşehir Belediyesinde çalışmaktayım. Bu süreç içinde İmar İş. Dairesi Harita Şubede, Fen İş. Dairesi Yol, Yapı ve Raylı Sistemler Şube Müd. Kont. Müh. Olarak çalıştım. Şu an Ulaşım Dairesi Başkanlığında Ulaşım Dairesi Başkanına bağlı olarak görev yapmaktayım.

 

Coğrafi Bilgi Sistemleri sizin için ne ifade ediyor? Hayatınızdaki önemi nedir?

Öncelikle yerel yönetimler için çok önem arz eden bir birim olduğunu düşünüyorum. Verilerin hızlı, güvenilir ve sağlıklı bir şekilde paylaşıldığı, bu bilgiler doğrultusunda da projelerin hızla hayata geçirildiği ve yaşamın kolaylaştırıldığı önemli bir sistem. Ancak birçok yerel yönetimin bu sistemi tam olarak hayata geçiremediğini düşünüyorum.


Netcad Yazlım ile ne zaman tanıştınız? Hayatınıza kattıkları hakkında kısa bir bilgi verebilir misiniz?

Yanlış hatırlamıyorsam 1996-97 yıllarında tanıştım.

Teknik personel olarak görev yaptığım küçük, büyük yatırım projelerini hayata geçirmede alternatif CAD tabanlı yazılımlarımız olmasına rağmen onlara çok da ihtiyaç duymadan iş ve işlemlerimi yapmada çok büyük kolaylıklar sağlamıştır.

 

Netcad’ e dair unutamadığınız bir anınız var mı, varsa paylaşabilir misiniz?

TÜBİTAK’a bağlı bir kurum yetkilisinin olmaz dediği insan sağlığı ile ilgili bir projeyi NETCAD programında hazırlayıp sunduğumda kurumun başındaki Profesörün şaşkınlığını unutamıyorum.

 

  • No labels